DEBUTS - nowy projekt doc! photo magazine i contra doc!

Styczniowe numery doc! photo magazine i contra doc! poza potężną dawką wyśmienitej fotografii, zawierały także zapowiedź DEBUTS - nowego projektu wydawniczego, który jest szansą dla młodych polskich fotografów na rozpoczęcie światowej kariery.

Projekt okładki "Debuts by doc! photo magazine and contra doc!" © BLOW UP PRESS

Projekt okładki "Debuts by doc! photo magazine and contra doc!" © BLOW UP PRESS

Mowa oczywiście o “Debuts by doc! photo magazine and contra doc!”, czyli pierwszej w Polsce książkowej prezentacji najbardziej utalentowanych młodych fotografów, która trafi do 100 najbardziej wpływowych na świecie osób i instytucji zajmujących się fotografią.

DEBUTS ma się stać wizytówką tego, co się obecnie dzieje w polskiej fotografii — tej dokumentalnej, jak i artystycznej. W książce zostanie przedstawionych 100 fotografów, którzy w naszej opinii zasługują na uwagę i którzy zadebiutowali jako fotografowie w ciągu trzech ostatnich lat.

Co należy zrobić, żeby się w niej znaleźć?

To proste. Do końca marca należy nadesłać swoje portfolio (8 zdjęć zapisanych w formacie jpg, 1500 pikseli wzdłuż dłuższego boku, maksymalna waga jednego zdjęcia: 3 MB) na adres debuts@docphotomagazine.com. Do maila należy także załączyć kilka słów na swój temat: imię i nazwisko, rok urodzenia, nazwę ukończonej uczelni fotograficznej, rok debiutu, dotychczasowe najważniejsze osiągnięcie fotograficzne oraz adres strony internetowej, na której można obejrzeć więcej zdjęć danej osoby. 

Wizualizacja środka "Debuts by doc! photo magazine and contra doc!" © BLOW UP PRESS

Co ważne — brak ukończenia szkoły fotograficznej nie eliminuje z udziału w książce. To tylko jedno z równoprawnych znaczeń terminu “debiut”. Pozostałymi są udział w wystawie (nawet grupowej) czy też pierwsza publikacja w mediach.

W książce przedstawionych zostanie 100 najbardziej utalentowanych młodych fotografów. Każdy z nich na 4 stronach zaprezentuje 4 zdjęcia, które w możliwie najpełniejszy sposób pokazują jego umiejętności, sposób myślenia oraz podejście do fotografii.

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Premiera DEBUTS jest przewidziana na drugie urodziny miesięcznika doc! photo magazine, czyli w pierwszej połowie lipca tego roku, a kolejne etapy jej powstawania można śledzić na specjalnym profilu w serwisie Facebook.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że choć samo nadesłanie zgłoszenia jest bezpłatne, to trafienie na karty książki wiąże się już z koniecznością wniesienia opłaty partycypacyjnej w wysokości 450 złotych. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na druk DEBUTS. Czy to dużo? I tak, i nie. Jako jednorazowy wydatek na pewno tak. Ale jeżeli spojrzeć na to z drugiej strony — że dzięki tej kwocie będzie się uczestniczyło w wyjątkowym przewodniku po młodej polskiej fotografii, który umożliwi dotarcie do absolutnie kluczowych graczy fotograficznych na świecie — nie. Poza tym — czy udało się komuś wydać ponad 400 stronicowy album za 450 złotych? Nie sądzę.

Każda z osób przedstawionych w DEBUTS otrzyma także 2 egzemplarze książki i zostanie zaprezentowana na łamach doc! photo magazine i contra doc!

DEBUTS rzecz jasna będzie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej doc! photo magazine. Jej cena wyniesie 115 złotych. Już teraz można składać zamówienia wysyłając wiadomość na adres debuts@docphotomagazine.com. Pamiętajcie — im wcześniej złożone zamówienie, tym niższa cena. Cena do końca marca wynosi 95 zł, od kwietnia do końca czerwca — 105 zł, a od lipca — 115 zł. Do wszystkich powyższych kwot należy dodać koszt przesyłki pocztowej w wysokości 20 złotych.

I na koniec jeszcze jedna ważna wiadomość — DEBUTS nie będą jednorazową publikacją. O nie! Każdego roku ukazywać się będą kolejne edycje książki, a w każdej z nich przedstawiać będziemy nową setkę najzdolniejszych młodych polskich fotografów. I jeżeli nie znaleźliście się wśród wybranych debiutantów w tym roku, zawsze możecie spróbować swych sił w kolejnych latach. O ile nie przekroczycie magicznej bariery 3 lat od debiutu.

POWODZENIA!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Przeróbka, która nie popłaca. AP zrywa współpracę z laureatem Pulitzera Teledysk, w którym wokalistka jest "photoshopowana" w trakcie śpiewania Fotografia, która nami manipuluje… na nasze własne życzenie Mobilny Lightroom ma kosztować 99 dolarów rocznie? Czy będziemy musieli płacić za zdjęcia w miejscach publicznych? Nowe funkcje w Photoshopie CC! Tak wykrywa się manipulacje na zdjęciach w Polsce Projekt Przetwórnia. Skonsultuj zdjęcia z Jackiem Porembą i wygraj wystawę w Galerii Pauza Filip Ćwik autorem kalendarza Fujifilm Instax 2014 z chińskimi motywami zwierząt Disqus powrócił na Fotoblogię! Zaginiony chłopak odnaleziony dzięki zdjęciom fotoreporterki AP Filmy w fotoksiażkach - tylko na cewe-fotoksiazka.pl   "Fotograf" - świetna powieść graficzna dla każdego [recenzja] Trwa Nikon Film Festival – festiwal krótkich form filmowych! Przestępca w oku ofiary, czyli jak fotografia może pomóc policji w ujęciu kryminalistów Co nas czeka w 2014 roku, czyli przegląd plotek na temat spodziewanych nowości sprzętowych Fotografia, która przekracza granicę śmierci Zmień swoje zdjęcia w piękne dekoracje ścienne! Gdzie i jaki sprzęt fotograficzny jest najczęściej kradziony w 2013 roku? CEWE Fotoksiążka - idealny prezent na święta! Archiwum Zofii Rydet dostępne dla wszystkich Fotokalendarz z własnych zdjęć - jakość nr 1 z Fotojoker Nowa wtyczka Depositphotos do programów Adobe już dostępna za darmo Projektowanie fotoproduktów w erze urządzeń mobilnych - aplikacje mobilne z Fotojoker

Popularne w tym tygodniu:

Znamy zwycięzców Sony World Photography Awards. Polak na III miejscu! Grono Polaków wśród nagrodzonych w konkursie Fine Art Photography Awards Xiaomi planuje wykupić GoPro. Czy Chińczykom się to uda? Poznajcie fotografów, którzy otrzymali nagrodę Pulitzera w 2018 roku Udostępniłeś dziś zdjęcie na Facebooku? Portal dziękuje za ogrom danych Nowe szkła Laowa – od Mikro Cztery Trzecie do średniego formatu Jesteśmy na wydarzeniu Sony World Photography Awards!